Mis on Graphene materjali

Graphene on seni leitud kõige võimsam ja kõige õhem materjal. Õhuke, sest graphene koosneb süsinikuaatomit kahemõõtmeline kristallid, ainult ühe aatomi paksust. Kuigi õhuke äärmuslik, aga väga tihe, siis võib tungida isegi väikseim aatomi suurus heeliumi see.

Mis on graphene? Graphene on sp2 hübridisatsiooni süsinikuaatomit moodustavad kärgstruktuuri tasapinnalised film. Nii et seda nimetatakse ka üheaatomiline kiht grafiit on ainult ühe aatomi kihi paksus, quasi-two-dimensional materjalist. Selle paksus on umbes 0.335nm, vastavalt tootmine seal erinevalt on erinevad tõusud ja mõõnad, tavaliselt umbes 1nm, horisontaalne laius umbes 10nm 25nm pikkust vertikaalsuunas, on kõik süsiniku crystal (lisaks null-mõõtmelise Fullereene, ühemõõtmeline süsinikust nanotorude, kolmemõõtmeline grafiit).

Ammu enne tekib füüsik teooria ennustada, quasi-two-dimensional crystal, ise termodünaamiline laadi ebastabiilsus, toatemperatuuril on kiiresti lagunenud või kooldunud, nii et see ei saa eksisteerida üksi.

Kuni 2004, Briti University of Manchester füüsik Andrei pärl ja Constantine Novo Shuo Luofu, mikro-mehaaniline eemaldamine meetodi edukalt eraldatud graphene grafiit, kinnitas, et ta saab olla üksi, graphene teadusuuringute aktiivseks hakkas, kaks võitis ka 2010 Nobeli füüsikapreemia.

Kõige lootustandvamaid graphene on räni, muutes Ultra miniatuursed transistorid tulevikus sünteesimisega tootmiseks asendamiseks. Koos graphene asemel räni, käivitub arvuti protsessori sadu kordi kiirem.

Lisaks graphene on peaaegu täiesti läbipaistev, Kata ainult 2,3% valgust. Teisest küljest on tihe, ei saaks tungida isegi väiksemad gaasi molekulid (heelium). Need funktsioonid muudavad kasutamise läbipaistva elektroonilise toode, nagu läbipaistev puutetundliku ekraani, valgust kiirgava paneel ja päikesepaneel.

Kui uut tüüpi nanomaterjalide tugevaim, tugevaim ja Viimane juhtiv juhtivus, graphene on tuntud kui "must kuld" ja "uute materjalide kuningas", teadlased isegi ennustada et graphene saab "täiesti muutus 21 sajandil" tõenäoliselt maha saanud sweeping globaalne häiriv uus tehnoloogia ja uus tööstusrevolutsioon.