Praktilised grafeenitooted jagunevad kahte kategooriasse

Esiteks, grafeeni materjaliprofiil

Nüüd pole maailm grafeeni selget määratlust. 2004 Briti Manchesteri ülikooli teadlased Andrei Heim ja Constantine Norfolkov leidis monokihilist grafeeni. Neile anti 2010. aasta Nobeli füüsikapreemia auhind grafeeni materjalide suurepärase uurimistöö eest. Seepärast viitab algne grafeen vaid ühele kihile süsinikuaatomitest uue materjali ühtsest struktuurist, on kahemõõtmelise materjali ainuke süsinikuaatomipaksus. Kuid järelkontrolli uuringud näitavad, et kahe, kolme ja isegi kümne süsinikuaatomite kihi elektrilistel omadustel on ka oma spetsiifilised füüsikalised omadused, grafiitematerjalist lehes olev 10 kihi süsinikuaatomite praegune paksus on Määratletud kui grafeen Argument on järk-järgult tunnustatud teadlased. Hiljuti asutatud Hiina Metalsense Liidu standardimiskomitee leidis, et materjali kümne kihi süsinikuaatomite paksus kuulub grafeeni vahemikku.

Grafeen on maagiline materjal, kuni mõne muu materjali lisamine teistesse materjalidesse võib omada maagilist efekti, mis on olulise valdkonna "supermaterjal" väärt. Grafeen pole mitte ainult "kõige õhem, tugevam" kui termiline juhtiv, vaid parem kui mis tahes muu materjali termiline efekt. Grafiini abil saavad teadlased välja töötada hulga uusi materjale, millel on erilised omadused. Selle väga madala takistuse tõttu on elektronide ränne väga kiire, eeldatakse, et seda kasutatakse, et arendada õhemat ja kiiremat juhtivat kiipe, asendades räni. Kuna graphein on sisuliselt läbipaistev, hea dirigent, sobib see ka läbipaistvate puutetundlike ekraanide, kergete plaatide ja isegi päikesepaneelide valmistamiseks. Super-kondensaatorid ja kiibid on maailma keskendumine grafeeni välja uurimisele, aga ka grafeeni revolutsioonilise arengu kulminatsiooni tulevik. Grafiini rakendamine peab olema protsess, mis ulatub alumisest otsast kõrgemale. Grafiini juhtivusjõudluse madalate rakenduste kasutamine suureneb viimase kahe kuni kolme aasta jooksul ning fotogalvaaniliste elementide kasutamine ja ränikoore kiibi ala asendamine võtab ikkagi pikka aega. "

Teiseks, valmistatud grafeenist

Praktilised grafeeni tooted on jagatud kahte kategooriasse: grafeeni kile ja grafeeni pulber. Grafiini valmistamiseks laboris on palju võimalusi (vt joonis allpool). Kuid grafeeni masstootmise viis on peamiselt kahesugune: üks on keemilise aurude sadestumise kasutamine metallpinnal ühekihilise kiiruse kasvamiseks, see on väga suur grapheinfilmi materjali suur hulk; Üks on füüsiline või keemiline füüsiline grafiit. Grafiinipulbri moodustumine. Grafiini pulber tundub väga peene must pulber. Kodumaine grafeeni pulber ja grafeeni kile on varustatud masstootmisvõimsusega, eeldatakse, et grafeeni tööstuslike rakenduste seeria on laiaulatuslik. Kõrgtehnoloogilise materjalina on grafeeni pulbri tootmisprotsess, teadus- ja arendustegevus, tehnoloogia ja varustus väga olulised, on tööjõukulude tootmine väga väike. Aastane tootmisvõimsus 50 tonni grafeenipulbri äri, tootmisprotsessi ainult vähe töötajaid.