Mahtuvusliku puutepaneeli eelised ja puudused

Mahtuvuslik puutetundliku ekraani läbilaskevõime ja selgus on parem kui nelja traadiga takistusteta ekraan, muidugi ei saa ja pinna akustilise laine ja viie traadi vastupanu ekraani võrra. Mahtuvuslik ekraan on peegeldav tõsine ja neljakihilise komposiit-puutetundliku ekraani mahtuvuslik tehnoloogia valguse läbilaskevõime lainepikkusel ei ole ühtlane, värvide moonutuse probleem on tingitud valguse peegeldumisest kihtide vahel, vaid ka Kujutise iseloomu hägusus.

Vool: põhimõtteliselt inimese keha mahtuvuslik ekraan kui kasutatud elektroodi kondensaatori element, kui ITO tööpinnal paikneva ühendusega lähedal asuv juhe on piisava mahtuvusega ühendatud, on vooluhulk piisav, et tekitada mahtuvusekraani Vale käik.

Kuigi mahtuvusväärtus on pöördvõrdeline postide vahelise kauguse suhtes, on see proportsionaalne suhtelise piirkonnaga ja on seotud ka keskmise isolatsiooni koefitsiendiga. Seega, kui peopesa või käeshoiuruumi suurem ala asemel mahtuvusliku ekraani asemel võib puudutada puutetundlikku mahtuvuslikku ekraani, võib niiskes ilmaga selline olukord eriti tõsine, hoides monitori, peopesa monitori lähedal 7 cm või 15 cm pikkuse ekraani lähedal olevasse keha võib põhjustada mahtuvusliku ekraani tõrke. Mahupõjulise ekraani teine puudus on see, et see ei reageeri sõrme käte või käeshoitavate mittejuhtivate esemete kandmisel, kuna on lisatud rohkem isolatsioonimaterjale.

Drift: mahtuvuslik ekraan on peamine puuduseks on triiv: kui ümbritsev temperatuur, niiskus muutub, muutub keskkonna elektriväli, põhjustab mahtuvuslik ekraani triiv, mis on ebatäpne. Näiteks kuva temperatuuri tõus põhjustab pärast käivitamist triiv: kasutaja puudutab ekraani, kui teine käsi või kehaosa on monitori triiviku lähedal; Suuremate objektide lähedusse asetatud mahtuvuslik puutepaneel triivib; kasutaja puudutab seda, kui keegi ringi vaadata (kaasa arvatud kasutaja keha), kuigi mahtuvuslik puutepaneel kaugel, kuid palju suurem kui sõrme piirkond, mõjutab neid otseselt puudutamist Ekraani asukoha kindlaksmääramine.

Muu: Lisaks peaks teoreetiliselt olema palju lineaarset suhet, mis on tegelikult mittelineaarne, näiteks: erinevad kaalud või erinevad sõrme tasemed, mis märgivad kogu voolu kogust, on erinevad ja praegused muutused ja neli alamvoolu. Mittelineaarses suunas, sellel neljakohalisel kohandatud polaarkoordinaadis kasutataval mahtuvuslikul puutepaneelil ei ole koordinaate päritolust, pärast triivimist kontroller ei suuda tuvastada ja taastada ning pärast seda, kui 4 A / D on valminud nelja väärtusega Arvutusprotsessi X, Y koordinaatide väärtus jagatud voolu puutumiskohale Cartesi koordinaatide süsteemis on keeruline. Kuna päritolu ei ole, on mahtuvusliku ekraani triiv kumulatiivne ja töökohas on sageli vaja kalibreerimist. Mahtuvuslik puutepaneel äärepoolseim ränimuldne klaas kaitseb klaasi kriimustuste eest hästi, kuid kallide või kõvade esemete hirm kukkudes väike auk kahjustab mezzanine ITO, kas see kahjustab mezzanine ITO-d või paigaldab transpordiprotsessi vigastusi. Sisemine pind ITO kihist, mahtuvuslik ekraan ei saa korralikult töötada.