Kuidas graafine aitavad kaasa aku tehnoloogia arengule?

Novembri lõpus 2015 avaldas kommunikatsiooniseadmete äri kõrge profiil oma uusimad tooted. Toode kasutab grafiine aku materjalina, võib lühendada laadimisaega, parandada aku laadimisvõimet. Kõnealune raport löögi all tõi kõigi tähelepanu ja ühenduse tähelepanu graafisele uuele kõrgusele.

Mis on grafeen?

Alates Baidu Entsüklopeedia saame teada:

1. Grafiini (graphein) ekstraheeritakse grafiidi materjalist, mis koosneb süsiniku aatomitest ainult kahe dimensioonilise kristalli aatomipaksusega kihist.

2. Grafeen on kõige õhem materjal, kuid ka kõige võimsam materjal, purunemiskindlus kui parim teras veel 200 korda kõrgem. Samal ajal on see väga hea paindlikkus, venitamine võib ulatuda nende suurusest 20%. See on maailma kõige õhem, materjali kõrgeim tugevus.

3. Grafiini leitakse hetkel kõige uudsema nano-materjalide tugevama soojusjuhtivuse, kõige tugevama soojusjuhtivusega, grafeeni nimetusega "must kuld".

Ühesõnaga on grafeen ühe nanomeetrilise suurusega materjali, millel on kõrge tugevus, kõrge elastsus ja kõrge juhtivus ning muud omadused.

Nanomaterjalina tekitab grafeen mulje, et see võib saada kandidaat kosmoseliftmaterjalide tootmiseks. Isegi Baidu entsüklopeedial on grafeeni elektriomadused vaid osa oma jõudlusest. Kui kolmandas punktis "muide" ei mainita selle kõrge elektrijuhtivust, siis on suhte leidmine vaid kruusa ja aku määratlusest raske leida.

Kuid nanomaterjalid on maailma klass, mida inimestel pole, ja mikroskoopilises maailmas ei arene makroskoopilisest maailmast saadud tervet mõistust.

Kui graafi nano-suurus võib parandada aku jõudlust, peate analüüsima aku põhimõtet.

Teiseks, elektrodi materjali ja aku mahtuvuse suhe

Me teame: aku laetuse ja tühjendusprotsessi mikroskoopilisest vaatepunktist on tegelikult elektroodi "mosaiik" katioon ja protsess "välja". Niisiis, mida rohkem on elektroodi materjali auke, seda kiiremini protsess käib. Makrotasandil on aku laetuse ja tühjakslaadimise kiirus kiiremini.

Grafiini mikrostruktuur on süsinikuaatomite koosnev võrgustik. Kuna piiri kõverus (ainult ühe kihi aatomite paksus) on katiooni liikumine piiratud. Samas on grafeineelektroodi materjalist koosneva võrgukonstruktsiooni tõttu ka piisavalt auke.

Sellest vaatenurgast on grafeen kahtlemata väga hea elektroodi materjal.

Ameerika Ühendriikide Rensselaeri polütehnilise instituudi New Yorgi teadlaste sõnul näitab Ameerika Ühendriigid, et grafeeni kasutamine aku prototüübi materjalina, laadimis- ja tühjenemiskiirus ületab 10-kordse liitium-ioonaku.

Kolmandaks, grafeeniuuringute staatus

Purdue Ülikool (Purdue Ülikool) õpib läbi uue, lihtsama viisi nanoelektroodi materjalide tehnoloogia loomiseks. Uuringute ülikool näitab, et nano-materjalide kasutamine aku suurendab aku laetuse mahtuvust ja laadimis- ja tühjenemiskiirust.

Praegu tegeleb Lõuna-Korea Samsung Electronics ka räni pinnaga, et lisada grafeeniga kaetud ränil põhinevad anoodmaterjalide uuringud. Kui uuring võib olla edukas, suurendatakse liitium-iooni aku kasutusiga rohkem kui 2 korda.

See uuring annab ülevaate ränipõhiste materjalide pika eluea eelistest ja grafeenmaterjalide suurest laadimisvõimest, keskendudes sellele, kuidas grafeeni protsessi töödelda ränipõhiste materjalide töötlemisel.

Samsungi teadlased on tõhusalt suurendanud anoodi pinda, kattes graanvooderdisega ränikarbiidi elektroodi pinnale. Samal ajal, kui katood on kasutatud liitiumi-koobaltioksiidi kombinatsioonis, nii et aku laetust suurema õli energia tiheduse ühiku mahu kohta suurendaks ka selle eluiga kuni liitium-ioonaku 1,5-1,8 Korda.