Graphene hoiab ära terase roostetamise

India teadlane ja tema elukaaslane leiutas uue tehnoloogia, mis kasutab graphene terase roostetamise vältimiseks.

Terase roostetamist on suur probleem autotööstuses. Kuigi kaetud värviga, on lihtne nullist ja chrome rakendatakse kaitserauaga. Protsess hõlmab lisaks mürkkemikaalide

Probleemi lahendamiseks SUNY Buffalo füüsikaõpetaja Sarbajit Banerjee ja doktorant Robert Dennis arenenud polümeer komposiit graphene sisaldavad

Graphene on süsiniku aatomite kihist, see on hüdrofoobne ja tugev elektrijuhtivus. Need omadused võimaldavad terasest raud, raua roostetamine, kuigi see on avatud vee elektrokeemilise reaktsiooni vähendada.

Kaks teadlased on komposiit kate lakk, et see nõudnud ja siis see soolases vees, vee all. Tüüpiline talvine kliima, soolase vee ja soola ja lume segu on erinev ja auto kohtab auto, nii et see on väga tõhus, väga halb keskkonna alternatiiv.

Esialgu lakitud terasplekist pidas vastu paar päeva soolvees. Reguleerides kontsentratsiooni ja lisatud graphene hajutatus, Banerjee ja Dennis hoida lakk selles keskkonnas kuus.

Banerjee ütles, et ta tahab midagi lisada on kate, mis tuvastab muutusi lähedal kriimustuste vee pH ja reageerib veega nii, et tihendid praod.

Kuigi see tehnoloogia on kaubaks kaugel, on ka mõned suured ettevõtted Teraseühenduse osaleda uuringus, eriti Tata Steel, mis on kaetud juba Banerjee's eksperiment. Kaks teadlast sai ka $ 50.000 toetusrahade New Yorgi riikliku instituudi reostuse vältimise.

Pressiteates, ütles Banerjee, värvi saab toota kasutades olemasolevaid seadmeid kohaliku terasetehas.

Erinevalt kuuevalentset kroomi, mida kasutatakse mantel kaitserauad ja mõned mootorid, graphene on mürgine, kuna süsiniku aatomil on ja ei nõua tugevate hapete kasutamisega ning on ohutu kogu protsessi. Nendel põhjustel muuta graphene maagiline materjal tulevikus elektroonilistele komponentidele.