Graphene ja selle rakendamise

Esimene, graphene materjali profiil

Nüüd maailm ei ole graphene selget määratlemist. 2004 Briti University of Manchester teadlased Andrei Heim ja Constantine Norfolkov leitud monokihi moodustumiseni graphene (graphene). Nende toetuste 2010 Nobeli füüsika ja graphene materjalide teadusuuringute tööks. Seega esialgse graphene viidatakse ainult ühe kihina süsinikuaatomit ühe struktuurist ning uue materjali, on ainult üks süsiniku aatomi kahemõõtmelise materjali paksus. Kuid järeluuringud näitavad, et kaks ja kolm, elektri olemusest ja isegi kümme kihti süsinikuaatomit on ka oma eriline füüsikalised omadused, praeguse 10 kihti süsinikuaatomit jooksul grafiit materjali leht on määratletud kui graphene argument on järk-järgult tunnustatud akadeemikud. Hiljuti asutatud Hiina Metalsene Liidu standardimise komitee leidis 10 kihti süsinikuaatomit materjali paksus kuulub graphene vahemikus.

Graphene on maagiline materjali, nii kaua, kui vähe arvesse lisaks materjal võib olla maagiline mõju, väärt materjali sektori "super materjal." Graphene mitte ainult "õhem, tugevaim" thermal dirigendina on parem kui mis tahes muu materjali Termiline efekt. Graphene kasutades teadlased töötada suure hulga uusi materjale, mis erilised omadused. Tänu oma väga madala takistus elektronide rände on ülikiire, eeldatavasti kasutatakse õhem, kiirem juhtiv kiipe, asendades räni. Kuna graphene on sisuliselt läbipaistev, hea dirigent, sobib ka läbipaistev puuteekraanid, kerge plaadid ja isegi päikesepatareid. Super kondensaatorid ja kiibid, on maailma tähelepanu graphene välja olid aga ka kulminatsioon graphene revolutsiooniline edu tulevikus. Graphene peab olema protsess, mis ulatub pessimistlikuma kõrge hinnaga. Juhtivus graphene madala kvaliteediga rakendustes kasutamise suurenemine viimase 2-3 aasta jooksul ja kasutamise fotogalvaanilised elemendid ja asendada räni chip chip ala, ikka võtab kaua aega. "

Teiseks valmistatud graphene

Graphene praktilised tooted on jaotatud kahte kategooriasse: graphene film ja graphene pulber. On mitmeid viise valmistada graphene laboris (vt joonist allpool). Siiski viis masstoodangu graphene on peamiselt kaks: üks on Keemiline sadestamine aurufaasist metalli pinnale ühe kihina kasvama määr on väga kõrge, suur ala graphene filmimaterjal; üks on looduslik grafiit läbi füüsikalis-keemiliste purustamine, graphene pulber teket. Graphene pulber näeb musta väga peeneks pulbriks. Kodumaise graphene pulber ja graphene film on paigaldatud mass tootmisvõimsus, industrial seeria peaks taotluste graphene on suurte rullima. Kõrgtehnoloogiline materjal, graphene tootmisprotsessi pulber, teadusuuringute ja arengu, tehnoloogia ja seadmed on väga olulised, tootmise tööjõukulusid on väga väikesed. Aastane tootmisvõimsus on 50 tonni graphene pulber äri, tootmise protsessi ainult mõned töötajaid.

Kolmas, graphene kohaldamise

1, graphene film kohaldamise

Mobiiltelefoni puuteekraan esimene lask graphene film rakenduse käivitamiseks. Graphene film 2014 Valopilkku on touch ekraani piirkonnas, paindlik Kuva 2015 saab elektroonilise kandma läbimurre. Statistika järgi mobiiltelefoni puutetundliku ekraani tootmise 2015 kuni 36 miljonit ruutmeetrit. See näitab ka graphene ITO film teataval määral turul ruumi. 2016 kodu- ja välismaiste ettevõtete võib olla paindlik päikesepaneelide läbimurre, 2017 laialdast rakendamist teaduse ja tehnoloogia valdkonnas. "On arusaadav, et meditsiinivaldkonnas olnud materjalide graphene film tegi ka läbimurre, saada ka.

2, graphene pulber kohaldamine

Nn "graphene pulber", tegelikult on ühekihiline graphene ja mitmekihilised graphene segu pulber. Selle kohaldamine on ka väga lai.

A graphene pulber on kaabel, suurendab oluliselt jõudlust elektrit juhtivate materjalidega, kaabel kasumimarginaalid on ka paranenud, turu väljavaated on väga suur.

B, graphene pulbri asemel tsinkoksiidi korrosioonivastased kate on graphene võib asendada 50 osa tsinkoksiidi, mis tähendab, et kui tulevikus graphene tsinkoksiidi, korrosioonivastase kattega tonni asemel võib vähendada 1000 kuni 2000 jüaani; mõned plastmaterjali, sest graphene lisamise ja termilise toime on.

C, liitium-ioon aku tööstuses, liitium raud fosfaat kui võimu liitium-ioon aku on üks enim seotud info materjali katood on olnud nõrk juhtivus probleem. Saab parandada elektrijuhtivus liitium raud fosfaat teataval määral tavalise grafiit pulber kasutades, kuid see jõuab ideaalne seisund. Kui graphene pulber liitium raud fosfaat pinna kasutamisega muuta, võib oluliselt parandada juhtivus liitium raud fosfaat, oluliselt vähendada aku vastupidavust, suurendades seeläbi aku praeguse suuremahulised.

Taotlus on ainult osa graphene rakenduste vallas, selle kohaldamise väljavaated on väga lai, mis on tunnustatud teadlaste kodu- ja välismaal. Seetõttu on aktiivne graphene ja rakendus uurimistöö strateegiline teema materjaliteaduse, väärib meie tähelepanu.