Graphene oksiid põhinev vaht puhastada määrdunud vett

Washingtoni Ülikooli teadlased suutnud luua biofoam, mis võib muuta määrdunud vee joomine watergraphene oksiid lehtede abil. Nende lootus on, et riikides, kus on palju päikesevalgust, it olema võimalik võtta määrdunud vett, aurutatakse kasutades seda materjali ja värsket vett koguda.

See uus meetod kombineerib bakterite toodetud tselluloosi ja graphene oksiid bi-kihiline biofoam moodustamiseks. Tootmisprotsessi öeldakse olevat äärmiselt lihtne ja nanotasandil tselluloosist kiudoptilise võrgu tootnud bakterid on suurepärane võime liikuda vesi suurema kütuseaurude pinnale samas minimeerides tulevat soojust. Materjal on bi-kihiline struktuur valgust neelavat graphene täidetud oksiid nanocellulose top ja põlised nanocellulose Põhja suunas. Kui peatada see vesi, vesi on tegelikult jõudnud pealispinnast kus aurustumise juhtub. Valgust kiirgab peal seda ja see muundab soojuse tõttu graphene oksiidi; Soojuse hajutamise seadmest lahtise vee all lasuv põlised nanocellulose kiht. Sel moel soojust ei ole raisatud vaid piirdu pealmine kiht, kus aurustumise tegelikult toimub.

Allosas biofoam bi-kihiline tselluloos toimib nagu käsn, joonistus ulatuvast graphene oksiid, kus kiire aurumine toimub. Tulemuseks saadud värsket vett saab kergesti kogutud lehe ülaosas.

Protsess, kus moodustatakse tegelikult bi-kihiline biofoam on uudne. Vastavalt meeskond, see töötab sarnaselt kuidas auster teeb ka pearl - bakterid moodustab nanocellulose kiud, kus graphene oksiid helbed saada varjatud kihid.

Samas kasvatamise bakterid on tselluloos, teadlased lisandus graphene oksiid helbed keskmise ise. Teatud hetkel protsess mööda, keskmise eemaldatakse graphene oksiid ja värske keskmise sisse tuuakse. Mis toodab vaht järgmine kiht. Kasutajaliides on teadaolevalt väga tugev ja mehaaniliselt vastupidavat. Uus biofoam on ka äärmiselt kerge ja odav teha, mistõttu on elujõuline vahend vee puhastamine ja soolatustamine.

Meeskond lisada, et nende sünteesi protsess võimaldab ka teiste nanostruktuursed ainete lisamine vaht, mis suurendab bakterite ja teiste saasteainete hävitamist moodustab, ja teha ohutu juua.


Allikas: